Koncertai:
- vasario 29 d. 20 val. Kaune, LPC OAZĖ, SIN klube, Baltų pr.18
- Kovo 1 d. 19 val. Vilniuje, FORUM PALACE, ALL STARS bare, Konstitucijos pr.26
Grupei ZOHAR vadovauja žmogus grojantis ne vienu instrumentu. Jis yra ir kompozitorius, ir rašytojas, ir prodiuseris. Jo vardas Erran Baron Cohen. O bendrą nepakartojamą grupės skambesį sukuria: YoYo - bosinė gitara; Avivit - vokalas; Preston - mušamieji; ir žinoma Erran Baron Cohen - trimitas, klavišai, vokalas;
Erran Baron Cohen yra vienas iš keturių vaikų šeimoje, visi jie ryškios Holivudo asmenybės. Tai nepalankiausia aplinka išsiskirti ir būti pastebėtam. Erran įrodė,kad jis yra dar vienas, talentais apdovanotas, šeimos narys. Jis pradėjo karjerą Anglijoje, prisistatydamas ne tik kaip muzikantas ir kompozitorius, bet ir kaip DJ, kuris priverčia šokti net ir labiausiai užsispyrusią niekieno nešokdinamą merginą. Kaip muzikantas jis įkūrė grupę Zohar, pavadintą pagal mistinį kabalos tekstą. Nors pats Cohen neišpažįsta to pačio tikėjimo kaip Madona arba Britney Spears, jis mano, kad pavadinimas buvo labai tinkamas, nes ankstyvosios grupės dainos buvo tradicinės žydų kantoriaus giesmės. “Aš užaugau sinagogoje ir man visada labai patiko klausytis hazano; su hazanu apeigos tapdavo ypatingomis”, prisimena Cohen. Šis susižavėjimas hebrajų giesmėmis ir gilus susidomėjimas soul muzika suformavo Baron Cohen unikalų muzikinį stilių. ”Aretha Franklin, Stevie Wonder, Marvin Gaye balsuose aš girdėjau kokybę, kurią galima išgirsti arabiškoje muzikoje ir žydiškose kantoriaus giesmėse”.
Erran, garsiojo Borat ir Ali G brolis, sako, kad jeigu nuo pat vaikystės jie su broliu nebūtų ėję skirtingais keliais, tai šiandien jie būtų konkurentais. “Vaikystėje žaidimuose aš visada buvau atsakingas už muziką, o brolis Sasha už vaidinimą”,- prisimena Erran. Jis sukūrė muziką garsiojo brolio populiariam filmui “Borato nuotykiai Kazachstane”.
Grupė ką tik baigė turą po Šiaurės Ameriką, o dabar keliauja po Europą, nešdama naujus gaivius garsus vis didėjančiai auditorijai.
Jų debiutinis albumas “one. three. seven” (“vienas. trys. septyni”) buvo išleistas 2001. Jis sulaukė milžiniško atgarsio spaudoje. Albumo pasirodymą lydėjo gyvos muzikos koncertų turas. Antras Zohar albumas “Do You have Any Faith” (“Ar tu kuo nors tiki”) pasirodė 2007 pavasarį. Grupė koncertuoja Didžiojoje Britanijoje, kitose Europos šalyse, JAV ir pietryčių Azijoje. Jų muziką DJ groja garsiausiuose Londono ir Amerikos klubuose.
Zohar kompozicijų galima rasti įvairiuose populiariausiuose rinkiniuose – tai ir Claude‘o Challe „Buddha Bar“, ir „Deep Roots“, „Future Grooves“, ir „Whirl-Y-Waves Vol.2”, „Arabica I & II“,
Martin‘o Morales‘o „World Chill“, Chris‘o Coco „Acoustic Chill“, „Zen And Art Of Chill“ ir dar daug kitų.
Zohar įsitvirtino tokioje erdvėje, kur susitinka autentiški rytietiški motyvai, ritmas ir šiuolaikiško klubo kultūros įvairovė: hip-hopas, elektronika, DJ muzika ir susižavėjimas. Jų priėjimas prie muzikos yra eksperimentinis ir nekompromituojantis, paremtas instinktyviu jutimu prabangiems kino montažams ir sumanioms melodijoms.