Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

​📅 Balandžio 28 – gruodžio 13 d. | 🏠 Šv. Kotrynos bažnyčioje

2025 m. GM Gyvai pristato festivalį „Pasaulis skamba“ visų pamėgtoje Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai ideali vieta Vilniaus mieste jaukiems ir jautriems pasaulio muzikos koncertams.

Festivalis kviečia pasinerti į magišką muzikos pasaulį, leisiantį pažinti skirtingas ir turtingas muzikos kultūras. Įvairiaspalvę muzikos mozaiką kurs talentingos grupės iš Turkijos, Kanados/JAV/Pakistano, Artimųjų Rytų, Mongolijos ir Armėnijos.

Programa

  • 📅 Balandžio 28 d. – Faran Ensemble (Izraelis)
  • 📅 Gegužės 19 d.– Ali Doğan Gönültaş (Turkija)
  • 📅 Birželio 3 d. – Urna & Kroke (Vidinė Mongolija/Lenkija)
  • 📅 Liepos 10 d. – Fanna Fi Allah (Kanada/Pakistanas)
  • 📅 Gruodžio 13 d. – Naghash Ensemble (Armėnija)
  •  

Festivalio informacinis partneris:

bilietai


Senjorams, studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems taikoma 20% nuolaida

bilietai


Faran Ensemble
Akustinė dykumos fantazija

Ūdo, kamančos ir perkusijos trio Faran Ensemble kuria ir atlieka savitą muziką, rezonuojančią senovės Artimųjų Rytų kultūromis. Ansamblio pavadinimas Faran reiškia dykumų upės slėnį – sausą dykumos vagą, kuri žiemą prisipildo vandens ir gyvybės, o vasarą išsausėja ir sunyksta. Ansamblis, kaip ir upė, kerta tris šalis, nepaisydamas visų dirbtinių žmonių sienų. Be žodžių ir kalbos barjerų ansamblio muzika pasakoja persų, Azerbaidžano, arabų ir turkų muzikines istorijas, bei jungia jas į naują skambesį. Kiekvienas muzikantas kuria savaip, eidamas nerašytais rytų melodinių gamų „Maqam“ takais.

Faran Ensemble skatina klausytojus atisukti į savo vidinę dykumą, kupiną emocijų ir jausmų, vadovaujasi požiūriu, kad gerai atliekama muzika yra platforma vidiniam išgyvenimui ir dar daugiau - vartai į paslėptą vienybę per melodijas ir garsus.

Grupė buvo įkurta 2009 m. trijų muzikantų, besidalinančių panašiomis muzikinėmis nuotaikomis ir vertybėmis, ir sparčiai išpopuliarėjo - jų vaizdo įrašų peržiūros Youtube kanale siekia milijonus. 2023 m. ansamblis išleido jau trečiąjį albumą „The legend of the ocean and the moon“, kurį ir pristatys Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

Atlikėjai:

Roy Smila - kamanča
Refael Ben-Zichry - perkusija
Gad Tidhar - ūdas

 


URNA ir Kroke
Nepažabota muzika

URNA

Jos balsas primena vėjo švilpimą, akmenų šaltumą ir saulės deginančią kaitrą. Kartais ji šniokščianti kaip krioklys, o kartais švelni kaip plevėsuojantys drugelio sparnai. Tuomet supranti, kodėl daugelis kritikų ir klausytojų teigia, kad jos balsas – tai kaip maža orkestro simfonija.“ – Tai žodžiai Šveicarijos kritiko, išgirdusio URNA pirmą kartą.

Gimusi klajoklių ganytojų šeimoje Ordos stepėse Vidinės Mongolijos autonominėje Respublikoje (Kinija), nuo 1989 iki 1993 metų Urna Chahar-Tugchi studijavo yangqin (kinų dulcimerą) Šanchajaus konservatorijoje. Nuo tada atlikėja nenustoja turuoti po pasaulį ir džiuginti klausytojus savo įspūdingu balsu, kylančiu keturiomis oktavomis su elegancija ir lengvumu.

URNA per muziką perteikia gimtojo krašto dvasią. Nors jos muzika turi šaknis gimtosios šalies tradicijose, naujausi kūriniai pabrėžia laisvas, kaip teptuko brūkšniais atliktas improvizacijas, įkvėptas daugelį metų trunkančių susitikimų su kitomis kultūromis ir muzikantais. Šv. Kotrynos bažnyčioje URNA pasirodys su legendiniu lenkų pasaulio muzikos ansambliu „Kroke“, su kuriuo 2018 m. išleido albumą „Ser“ (liet. „Nubudimas“).

Kroke

Unikalaus stiliaus ansamblis „Kroke“ (Krokuva jidiš kalba), iš pradžių labiausiai sietas su klezmerio muzika, įkvėpimo semiasi iš etninės muzikos iš viso pasaulio. Muzikinės kompozicijos, kurias jie atlieka, dažniausiai visiškai nežinomos, pažadina prisiminimus apie seniai pamirštą pasaulį.

Vieną dieną Steveno Spielbergo žmona Kate Capshaw, jam Krokuvoje kuriant filmą „Šindlerio sąrašas“, atvyko į „Ariel“ restoraną, kuriame „Kroke“ dažnai grodavo. Vieną vakarą ji nusivedė savo vyrą į koncertą. Režisierius greitai atpažino „Kroke“ talentą ir pakvietė grupę į Jeruzalę koncertuoti „Survivors Reunion“ ceremonijoje, surengtoje Šindlerio sąrašo išgyvenusiems žmonėms. Spielbergas nusiuntė KROKE kasetę Peteriui Gabrieliui, kuris 1997 m. pakvietė grupę į Jungtinę Karalystę dalyvauti WOMAD festivalyje. Tai buvo tik didelio nuotykio pradžia: 20 muzikinių albumų, garso takelis Deivido Lynčo filme, nominacija BBC Radio 3 apdovanojimuose pasaulio muzikos kategorijoje, bendradarbiavimas su smuiko virtuozu Nigeliu Kennedy ir dar daug kitų pasiekimų žymi kone trijų dešimtmečių „Kroke“ kūrybos kelią. Ilgai išliksiantys meniniai įspūdžiai garantuoti!

 

Atlikėjai:

Urna Chahar-Tugchi - vokalas
Tomasz Kukurba - smuikas
Jerzy Bawoł - akordeonas
Tomasz Lato - kontrabosas

 


Ali Doğan Gönültaş
Kurdų muzikos genijus

Liepsnojantis Rytų Anatolijos balsas Ali Doğan Gönültaş kviečia panirti į retą autentiką. Gönültaş Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatys rytų Anatolijos melodijas, kupinas jausmo, gylio ir tikrumo bei pakvies į laikui nepavaldžią kelionę.

Ali Doğan Gönültaş gimė devintojo dešimtmečio viduryje Kiğı kaime raižytuose Rytų Anatolijos kalnuose, kurdų šeimoje, kurioje muzika buvo esminis būdas tautos istorijai perduoti. Šeimai išvykus gyventi į Stambulą, Ali dainavimo talentas netrukus buvo pastebėtas, nes prigimtinio muzikalumo dovaną jis jau turėjo, bet juo neapsiribojo – Ali universitete studijavo archeologiją ir kiną. Studijos suteikė jam didelį galimybių lauką tyrimams ir šaltinių analizei – jis sugebėjo apjungti savo išsilavinimą su muzika ir sukūrė labai patrauklią meninę kalbą, paremtą paveldu, talentu ir puikia scenografija.

Po dešimties metų ir šimtų koncertų, 2022 m. Ali Doğanas prodiusavo ir išleido savo pirmąjį albumą Kiğı - penkiolikos metų tyrimų, pokalbių su vyresniaisiais ir darbo prie muzikos aranžuočių rezultatą. Albumas atvėrė kelią pasirodymams garsiausiose Europos scenose. Po jo sekusio albumo Keyeyi (2024) nepriekaištingas tarptauitinis įvertinimas tik patvirtino šią magiją. 2023 ir 2024 m. Ali koncertavo 18-oje Europos ir Artimųjų Rytų šalių, įskaitant išparduotas prestižines sales, tokias kaip Elbphilharmonie Hamburge, Fundação Gulbenkian, Rudolštato festivalis, WOMEX 2024.

Atlikėjai:

Ali Dogan Gönültaş - tanbūras, gitara
Zilan Hasret Yıldız - perkusija
Fırat Çakılcı - klarnetas


Fanna-Fi-Allah
Sūfijų kavalio kerėtojai

Patirdami Fanna-fi-Allah gyvai patenkame į emocinio ir dvasinio intensyvumo pasaulį, kuriame sukasi dervišai, krenta atsidavimo ašaros, o ieškotojai pasiduoda transui.

Kavalis (angl. qawwali) yra aistringa ir ugninga religinė meno forma, paplitusi Pietų Azijoje – daugiausia Pakistane, Afganistane ir Šiaurės Indijoje. Ši sūfijų tradicija vadovaujasi religine tolerancija ir dieviškosios meilės poezija kaip išminties mokymų šaltiniu. Jau apie 800 metų kavalio atlikėjai poeziją ir intensyvų ritmą pina su sudėtingomis melodijomis, kad sukeltų pagarbos, atsidavimo, transformacijos ir ekstazės būseną.

Fanna-Fi-Allah yra viena populiariausių šių laikų tradicinio kavalio grupių. Kanadiečių, amerikiečių ir pakistaniečių grupės lyderis – Tahiras Faridi Qawwalis (tikr. Geoffrey Lyons) - Kanados škotas, dar paauglystėje pradėjęs studijuoti Šiaurės Indijos klasikinę muziką. Grupė gyvuoja jau 24 metus, visame pasaulyje ji yra surengusi per 1500 koncertų, išleidusi 12-ka albumų, sukūrusi 8 val. trukmės dokumentinių filmų ciklą „Mistikų muzika“.

Perduodamas kavalio liepsną, ansamblis kviečia pamąstyti, kuo sufijų idėjos yra svarbios įvairiose mūsų šiuolaikinėse visuomenėse ir kaip gali tapti gydomuoju priešnuodžiu ekstremizmui ir ksenofobijai.

Atlikėjai:

Tahir Qawwal - harmonija, vokalas
Kash Qalandar - tabla, vokalas
Chetan Ramlu - harmonija, tabla, vokalas
Laali Qalandar - vokalas
Salim Chishty - vokalas
Ali Shan - vokalas
Aziz Abbatiello - šokantis dervišas


Naghash Ensemble
Dieviška ir prasminga muzika

Šventiniu laikotarpiu gilumo ir prasmės į mūsų širdis įlies visam pasaulyje įvertintas ir naujai Armėnų šimtmečių senumo muziką perrašęs kolektyvas „Naghash Ensemble“.

Prestižiniuose festivaliuose ir kultūros renginiuose visame pasaulyje jau spėjęs pasirodyti ansamblis sujungia žemišką armėnų liaudies dainų dvasingumą, naująją klasikinę muziką, šiuolaikinį post-minimalizmą ir roko bei džiazo energiją. Trys nuostabūs moteriški vokalai ir ketvertas geriausių Armėnijos instrumentalistų (dudukas, ūdas, dhol ir fortepijonas) atliks naujos kartos bei unikalaus skambesio muziką, kurią žurnalas „Rolling Stone“ įvardijo kaip „Malonės ir meditacijos akimirką“. Tai iš dalies liaudies, iš dalies klasikinė giliai jaudinanti muzika, puoselėjanti atgimimo ir gailestingumo jausmus.

Ansamblio įkūrėjas, Amerikos armėnas kompozitorius John Hodian ansamblio muzikai pritaikė šventus XV a. armėnų mistiko, poeto ir kunigo Mkrtich Naghash tekstus. Mkrtich Naghash priskiriamas vieniems svarbiausių armėnų poezijos klestėjimo amžiaus atstovų. Šio šviesuolio žodžiai yra gilūs ir paprasti, pateikti šnekamąja forma, tačiau poetiški, kalbantys apie pasaulio tuštybę, godumą, tremtį bei, žinoma, meilę.

Dieviška ir prasminga „Naghash Ensemble“ muzika Šv. Kotrynos bažnyčioje – tai užburiantis eliksyras, leisiantis pakilti aukštai virš kasdienybės.

 

Atlikėjai:

Hasmik Baghdasaryan - sopranas
Tatevik Movsesyan - sopranas
Shahane Zalyan - altas
Tigran Hovhannisyan - dhol
Aram Nikoghosyan - ūdas
Harutyun Chkolyan - dudukas
John Hodian - pianinas, kompozitorius

 



Senjorams, studentams, moksleiviams ir neįgaliesiems taikoma 20% nuolaida

bilietai

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai