Koncertai:
- gegužės 13d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
- gegužės 14d. 19val. VDU Didžioji salė, Kaunas
- gegužės 15d. 19val. klubas "Ramybė", Palanga
Michal Elia Kamal - vokalas
Metehan Ciftci - santour
Julien Demarque - gitara
Demir Asaad - perkusija
Jack Butler - bosinė gitara
„Light in Babylon“ yra world muzikos grupė, pasižyminti išskirtiniu ritmu, padiktuotu Stambulo energijos, šurmulio ir didžiulės šio miesto žmonių bei garsų įvairovės. Šis kosmopolitiškas projektas – tai šventė, kurioje susitinka Stambulo ir Sephardi žydų bendruomenių tradicijos, bei puikus daugiakultūrės alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys.
Projekte „Light in Babylon“ reiškiasi įvairių etninių grupių ir kultūrų derinys: dainininkė Michal Elia Kamal, kilusi iš Irano, yra izraelietė, santour instrumentu (Irano cimbolai) groja turkas, o gitara – prancūzas ir, negana to, jie bendradarbiauja su daugybės skirtingų šalių muzikantais. Remdamasi įvairiomis muzikinėmis įtakomis, su didžiule energija ir jaunatvišku atvirumu „Light in Babylon“ intuityviai kuria spalvingą muzikos mišinį, kuris klausytojų vaizduotę perkelia į Artimuosiuos Rytus ir už jų ribų.
Dabartinį „Light in Babylon“ grupės pagrindą sudarantys nariai susitiko 2010 m. Stambulo gatvėse. Dainininkė Michal Elia Kamal kūriniams rašo tekstus, o aranžuotes ir kompozicijas kuria Metehan Ciftci (grojantis santour) ir Julien Demarque (gitara). Dabar šiam trio scenoje talkina ir dar du muzikantai: perkusininkas Demir Asaad bei bosistas Jack Butler.
Margą savo kūrybą „Light in Babylon“ įvardina kaip world muzikos sintezę, nes joje nėra jokių stiliaus pasirinkimą ribojančių sienų, tačiau išlaikančią savitą akustinį skambesį. Jaudinantis Michal Elia Kamal vokalas puikiai perteikia ilgesingas grupės dainas, o stiprūs muzikos ritmai ir Rytų prieskonio suteikiantys santour garsai visuomet užburia publiką. Kuomet smulkutė kerinti ilgais juodais plaukais atlikėja uždainuoja akompanuodama sau būgneliu, rodosi, kad visas jos kūnas tampa vienu instrumentu.
„Light in Babylon“ galime vadinti ne tik daugiakultūre, bet ir daugiakalbe grupe. Michal Elia Kamal dainų žodžius rašo hebrajiškai – tai ne tik jos gimtoji šneka, bet ir labai sena religinė kalba, kuria dainuodama atlikėja siekia priartėti prie originalaus jos tarimo. Yra sakoma, jog ši kalba skleidžia ypatingas vibracijas, galinčias paveikti žmones. Grupė taip pat turi dainų prancūzų, turkų ir farsi kalbomis.
„Light in Babylon“ savo veiklą pradėjusi nuo liaudies dainų atlikimo greitai pasuko originalios kūrybos keliu. Pirmąjį savo albumą „Life sometimes doesn’t give you space“ išleido 2012 m., o prieš tai yra pasirodę keli demo įrašai („Life sometimes doesn’t give you space” 2011 m. ir „Istambul“ 2010 m.). „Light in Babylon“ dainų žodžiuose skleidžiasi atlikėjų patirtys, jausmai, gyvenimo būdas, neatsiejamas nuo miesto, kelionių, besikeičiančių žmonių ir kultūrų, jose apdainuojama gamta bei namų ilgesys. Keleto dainų tekstai yra paimti iš senosios hebrajų poezijos ir Biblijos, pasirodymams įnešantys dvasinės kokybės.
Pradėjusi nuo grojimo gatvėje „Light in Babylon“ dabar pasirodo tarptautiniuose festivaliuose visoje Europoje. Ji su kiekviena diena tampa vis populiaresnė pasaulio scenoje ir turi tūkstančius savo kūrybos gerbėjų. Grupė jau yra gastroliavusi Turkijoje, Kipre, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Suomijoje, Indijoje ir kitose šalyse. „Light in Babylon“ sulaukia nemažai žiniasklaidos dėmesio, nuolat pasirodo Turkijos televizijose „TRT Haber DD“ ir „TRT Music“, juos galima išvysti keliuose dokumentiniuose filmuose apie turkų muzikos sceną.
Grupės pavadinimas „Light in Babylon“ (liet. „Šviesa Babilone“) turi net kelias prasmes. Pirmiausia jis buvo pasirinktas norint atspindėti įspūdžius, kuriuos muzikantai patyrė grodami savo pirmojoje scenoje – gatvėje. Muzikantai pastebėjo, kad joje grodami skatina žmones įveikti baimę ir uždarumą, padeda į viską pažvelgti lengviau bei kitu kampu, todėl jų kūryba tampa savotiška šviesa Babilone (t.y. sistemoje). Kita prasmė siejama su legenda apie Babelio bokštą, kuris atskyrė kultūras vieną nuo kitos ir privertė žmones kalbėti skirtingomis kalbomis. Nepaisant to, kad visi „Light in Babylon“ grupės nariai yra kilę iš skirtingų regionų ir kalba nevienodai, jie turi bendrą šneką bei kultūrą – muziką.
„Light in Babylon“ narius galima vadinti ir taikos ambasadoriais – jie yra neabejingi dabartinei politinei situacijai Turkijoje bei Artimuosiuose Rytuose. Daug nepolitikuodama grupė muzikos garsais iš visos širdies meldžia taikos savo nuostabiam kraštui, kuriame šiuo metu daugybė žmonių kenčia, ir kviečia klausytojus kurti harmoningą pasaulį. Grupei „Light in Babylon“ muzika reiškia galimybę puoselėti pačią geriausią dovaną kokią tik turime – gyvenimą.
Bilietai: