Koncertas
- Lapkričio 9 d. Compensa koncertų salė, Vilnius
Atlikėjai
- Oliver Satyr: vokalai, airių buzukis, nykelharpa
- Fiona Rüggeberg: vokalai, fleita, dūdmaišis
- Laura Fella: vokalai
- Stephan Groth: vokalai, ratukinė lyra
- Rüdiger Maul: būgnai, perkusija
- Niel Mitra: klavišiniai, sempleris
Aprašymas
Fauna – tai mus supanti gamtos gyvybė, svarbi geografinės erdvės dalis. Gyvendami nuolatinio progreso laikais vis dažniau pamirštame sustoti bei pasigrožėti tuo, kas gyva ir tuo pat metu taip stebuklinga. Juk gamtos paslaptingumas įkvėpė žmones kurti mitus, atvėrė vaizduotę. Štai viena iš seniausių senovės romėnų dievybių buvo Faunas – laukų, miškų, ganyklų, gyvulių dievas – pusiau žmogus, pusiau ožys. Ši laukinė miško dvasia ir Viduramžių palikimas inspiravo stiprų ryšį su gamta turinčios Vokietijos muzikos grupės „Faun“ kryptį – netikėtą ir archajišką.
Grupė „Faun“ žavią ir išraiškingą atmosferą kuria apjungdama Viduramžių muziką ir senovinius instrumentus su šiuolaikinėmis įtakomis – įrašytais garsų motyvais, ritmais bei sintezatoriais. Jos pasirodymai turtingi daugybe įvairių instrumentų, įskaitant keltų arfą, rylą, nykelharpą, įvairias liutnias, dūdmaišius, archajiškus mušamuosius ir galybę būgnų, tarp jų didelį japonų taiko, fleitas, cimbolus ir gausybę kitų. Ne mažiau įdomi melodingų grupės vokalų sekcija, varijuojanti nuo liaudiškų solo ir ambiento melodijų iki giedojimo bei visada žavingos dviejų dainininkių ir grupės lyderio Oliver Sa Tyr kuriamos vokalinės magijos. Keltų liaudies, Viduramžių muzikos įtakos bei įtraukiantys ritmai subūrė gausią „Faun“ sekėjų minią.
Ankstyvoji grupės kūryba buvo įvardinama pagan folk, darkwave ir Viduramžių muzikos vardais. Norėdami išreikšti savo ryšį su gamta „Faun“ vieną iš savo atliekamų stilių įvardino kaip pagan folk, kuris greit prigijo tarp fanų ir pačių atlikėjų. Didžiausias grupės ypatumas – atsigręžimas į senuosius instrumentus, o dėmesio centre visuomet yra dainavimas, kuriame susilieja trys vokalo sluoksniai. Ji yra ir puikus vokiečių muzikos stiliaus mittelalter pavyzdys, apjungiantis Viduramžių folk ir folk metalą.
„Faun“ dainos atliekamos pačiomis įvairiausiomis kalbomis: vokiečių (normine ir Viduramžių), lotynų, graikų, skandinavų, senąja islandų, vengrų, suomių, ladino. Be savo pačių kūrybos, grupė remiasi gerai žinomais klasikiniais tekstais „Carmina Burana“, „Cantigas de Santa Maria“, Vitslavo III „Jenaer Liederhandschrift“, „Prince of Rügen“, „Egils Saga“, „Poetic Edda“, „Heinrich von Morunge“, balade „King Henry“, taip pat Romantizmo ir šiuolaikiniais autoriais tokiais kaip John Keats, José Melchor Gomis, Joseph Freiherr von Eichendorff, Felicitas Kukuck, „Baronu Miunhausenu“ ir kitais.
2002 m. pradžioje Miunchene susibūrusi „Faun“ spėjo pasirodyti daugiau nei 900 viso pasaulio festivalių, koncertų salių ir bažnyčių. Jie dažnai laukiami roko bei folk muzikos festivaliuose, Viduramžių ir Renesanso mugėse. Tarp jų lankytasi „Mèra Luna“ (Vokietija), „Earthdance“ (JAV), „Castlefest“ (Nyderlandai), „Wave Gotik Treffen“ (Vokietija), „Fiesta Celtica Biella“ (Italija) „Folkwoods Folkfestival“ (Nyderlandai), „Arena van Vletingen“ (Belgija), „Locomotive“ (Prancūzija), „Savari Karneval 2005“ (Vengrija), „Palladius“ (Ispanija) festivaliuose, buvo pagrindiniai „Faerieworld Festival Oregon USA“ ir „Faeriecon Festival Maryland USA“ atlikėjai. „Faun“ taip pat pasirodo su akustine programa atlikdama Viduramžių muziką bažnyčiose ir teatruose, o 2015 m. yra dalyvavusi nacionalinėje Vokietijos Eurovizijos atrankoje.
Šiandien „Faun“ yra išleidusi dešimt kompaktinių diskų bei du DVD. Jų CD „Von den Elben“ (2013 m.) tapo platininiu, „Luna“ (2014 m.) – auksiniu. Pastarasis įrašas bei „Midgard“ (2017 m.) atsidūrė geriausių Vokietijos muzikos albumų dešimtukuose, pasiekdami aukštas trečią ir ketvirtą vietas. 2014 m. „Faun“ pelnė dvi nominacijas didžiausiuose Vokietijos muzikos apdovanojimuose „ECHO“ „Metų roko/pop“ bei „Metų naujokų“ kategorijose. Nuo 2011 m. „Eden“ pasirodymo jų albumai atsidurdavo ne tik tarp Vokietijos, bet ir Austrijos, Nyderlandų bei Šveicarijos geriausiųjų.
„Faun“ savo pasirodymuose kuria įspūdingą šviesos ir garso atmosferą, leisdama klausytojams pabėgti nuo realybės į pasakų ir nuostabios vaizduotės pasaulį. Ji žino kaip atverti vartus į stebuklingą erdvę, Viduramžių muzikos mistiką ir perteikti jos jėgą. Paklausta, kodėl grupę įkvėpė Viduramžiai, ji neabejodama atsako, kad dėl to, jog žmonės gyveno arčiau gamtos ir ją gerbė. Liaudies bei stebuklinės pasakos, mitai turėjo didesnę vertę padėdami suprasti, kad esame labai gyvo pasaulio dalis. „Faun“ įkvepia gerbti gamtą ir mitus, skaityti daugiau pasakų, eiti į miškus bei nebijoti praleisti naktį lauke prie laužo.
Koncertą pristato
Bilietai